Spice world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Spice world

forum zabavnog karaktera, sigurna zabava!! LEP PROVOD!!:d
 
HomePortalLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 globalno zagrevanje

Go down 
3 posters
АуторПорука
..Miss...KiSs..
Admin
..Miss...KiSs..


Број порука : 735
Join date : 12.04.2008
Age : 30

globalno zagrevanje Empty
ПорукаНаслов: globalno zagrevanje   globalno zagrevanje Icon_minitimeSun Apr 13, 2008 7:15 pm

Naučnik koji je prvi upozorio na opasnost globalnog otopljavanja izjavio je da će naša planeta biti nepovratno oštećena ukoliko se proizvodnja štetnih gasova nastavi ovim tempom.

Obraćajući se učesnicima jednog stručnog skupa u Los Andjelesu, Dr. Džejms Hansen je upozorio da bi porast globalne temperature za samo jedan stepen doveo do klimatskih modela koji nisu vidjeni u poslednjih pola miliona godina.

Ipak, Dr. Hansen kaže da sve još uvek nije izgubljeno. Ukoliko se preduzmu odlučne mere na polju štednje energije i kontrolosanja emisija štetnih gasova poput metana, situacija bi mogla da se stabilizuje.

Svesni održavanja klimatskih pregovora u Montrealu, stručnjaci na skupu u Los Andjelesu žele da naglase hitnost potrebnih mera.

Oni kažu da ljudi ne shvataju kojom brzinom klimatske prilike mogu da se promene.
Назад на врх Go down
https://spice-world.forumsc.net
Mishka
Ooo....uporan clan
Ooo....uporan clan
Mishka


Број порука : 484
Join date : 15.04.2008

globalno zagrevanje Empty
ПорукаНаслов: Re: globalno zagrevanje   globalno zagrevanje Icon_minitimeSat Apr 19, 2008 3:09 pm

To je sve jako zastrasujuci i krajnje je vreme da pocnemo da vodimo racuna o tome,ali ja prva nesto ne verujem u to,mislim ja znam da je to tako,ali mi to sve nestvarno!!!
Назад на врх Go down
%% Murray %% Girl %%
Svidja mu se forum...
Svidja mu se forum...
%% Murray %% Girl %%


Број порука : 109
Join date : 18.04.2008

globalno zagrevanje Empty
ПорукаНаслов: Re: globalno zagrevanje   globalno zagrevanje Icon_minitimeSat Apr 19, 2008 5:35 pm

Ako nastavimo da oštećujemo ozonski omotač temperatura će se drastično promeniti(za 100 godina menjala se za 1.5 stepeni a poslednjih 30 godina promenila se za 3 stepena)i desiće se 6 katastrofa u kojoj će nestati najsavršenija bića a to smo mi.
Za to treba da primenimo sve što smo učili iz ekologije i da koristimo ekološke preparate što ne oštećuju ozonski omotač
Назад на врх Go down
..Miss...KiSs..
Admin
..Miss...KiSs..


Број порука : 735
Join date : 12.04.2008
Age : 30

globalno zagrevanje Empty
ПорукаНаслов: Re: globalno zagrevanje   globalno zagrevanje Icon_minitimeSat Apr 19, 2008 8:52 pm

Da obadve ste u pravu!!Very Happy

kad pomislim na to,sva se zgorzi evo obecavam necu vise baciti ni jedan papiric na ulicu(iako to ne radim)!!!!
Назад на врх Go down
https://spice-world.forumsc.net
Sponsored content





globalno zagrevanje Empty
ПорукаНаслов: Re: globalno zagrevanje   globalno zagrevanje Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
globalno zagrevanje
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Spice world :: ~zabava~ :: Nauka i tehnologija-
Скочи на: